Account Manager

Celem praktyk jest przygotowanie do stanowiska Account Manager.

Account Manager (ang. account - konto) to w zasadzie termin nieprzetłumaczalny. W Polsce znalazł swój odpowiednik jako „opiekuna klienta”. Zawód ten narodził się w branży reklamowej - osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za utrzymywanie kontaktów z klientami firmy, sprzedaż produktów, przekazywanie zleceń i uwag do odpowiednich działów firmy. Account Manager to jeden z pierwszych kroków w agencyjnej karierze w usługach i handlu.

Dlaczego warto zacząć od praktyk?

„Od Account Managera wymaga się doświadczenia. W firmach nikt dziś nie chce ryzykować zatrudnienia nieefektywnego pracownika. Dobrze, jeśli posiada także potwierdzone umiejętności handlowe i negocjacyjne (kursy i szkolenia)…” Gazeta Praca


Co oferujemy w ramach praktyk?

Program Praktyk


Etap I

Start 5 stycznia
5-6 stycznia, zjazd praktykantów, który obejmuje:
a) profesjonalne szkolenia prowadzone przez doświadczonych trenerów w zakresie sprzedaży i kontaktów z klientami
b) spotkanie z ludźmi pracującymi jako Account Manager
c) prawdziwym wyzwaniem dla każdego praktykanta będzie zarządzanie ogólnopolskim projektem na terenie miasta z którego został zrekrutowany, dlatego na zjeździe odbędzie się szkolenie dotyczące flagowego projektu Agencji Szare Komórki „Studencki Starter”

Etap II

7-18 stycznia
a) pozyskanie do współpracy uczelnianej organizacji samorządowej
b) spotkania z klientami- sprawdzenie w praktyce umiejętności zdobytych na szkoleniu, celem spotkań będzie pozyskanie klientów do projektu „Starter Studencki” podpisywanie pierwszych umów
c) obsługa zleceń czyli kontakt między klientem, a agencją

Etap III

19 styczeń - 15 luty
a) finalizowanie umów i ostatnich zleceń
b) koordynacja produkcji projektów graficznych zleconych przez klienta

Etap IV

ok 15 lutego zjazd integracyjny
a) spotkanie podsumowujące realizacje projektu
b) aktywna impreza integracyjna ;)

Etap V

Pierwszy tydzień marca
a) nadzór nad dystrybucją Studenckich Starterów
b) prewindykacja należności

Czym jest Starter Studencki?

Studencki Starter to książeczka rabatowa, którą wręczamy studentom. Każda książeczka to pakiet gratisów i rabatów do wykorzystania w punktach, które zamieszczają w niej kupony rabatowe. W Starterach znajdują się wszelkie usługi z jakich korzystają studenci: od darmowego piwa, po rabaty na kursy nauki jazdy. Zadaniem przyszłego Accounta będzie kompleksowa obsługa projektu, zaczynając od porozumienia w sprawie dystrybucji książeczek na uczelniach, poprzez sprzedaż miejsc reklamowych, kontrola nad obrotem projektami graficznymi, aż do nadzoru nad prawidłową dystrybucją.