Account Manager

Celem praktyk jest przygotowanie do stanowiska Account Manager.

  Account Manager (ang. account - konto) to w zasadzie termin nieprzetłumaczalny. W Polsce znalazł swój odpowiednik jako „opiekuna klienta”. Zawód ten narodził się w branży reklamowej - osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za utrzymywanie kontaktów z klientami firmy, sprzedaż produktów, przekazywanie zleceń i uwag do odpowiednich działów firmy. Account Manager to jeden z pierwszych kroków w agencyjnej karierze w usługach i handlu.

Dlaczego warto zacząć od praktyk?

„Od Account Managera wymaga się doświadczenia. W firmach nikt dziś nie chce ryzykować zatrudnienia nieefektywnego pracownika. Dobrze, jeśli posiada także potwierdzone umiejętności handlowe i negocjacyjne (kursy i szkolenia)…” Gazeta Praca


Co oferujemy w ramach praktyk?

Program Praktyk


Etap I

Start 1 sierpnia
1-3 sierpnia, zjazd praktykantów, który obejmuje:
a) profesjonalne szkolenia prowadzone przez doświadczonych trenerów w zakresie sprzedaży i kontaktów z klientami
b) spotkanie z ludźmi pracującymi jako Account Manager
c) prawdziwym wyzwaniem dla każdego praktykanta będzie zarządzanie ogólnopolskim projektem na terenie miasta z którego został zrekrutowany, dlatego na zjeździe odbędzie się szkolenie dotyczące flagowego projektu Agencji Szare Komórki „Studencki Starter”

Etap II

4-17 sierpnia
a) pozyskanie do współpracy uczelnianej organizacji samorządowej
b) spotkania z klientami- sprawdzenie w praktyce umiejętności zdobytych na szkoleniu, celem spotkań będzie pozyskanie klientów do projektu „Starter Studencki” podpisywanie pierwszych umów
c) obsługa zleceń czyli kontakt między klientem a agencją

Etap III

17 sierpnia - 10 września
a) finalizowanie umów i ostatnich zleceń
b) koordynacja produkcji projektów graficznych zleconych przez klienta

Etap IV

14 września zjazd integracyjny
a) spotkanie podsumowujące realizacje projektu
b) aktywna impreza integracyjna ;)

Etap V

Pierwszy tydzień października
a) nadzór nad dystrybucją Studenckich Starterów
b) prewindykacja należności

Czym jest Starter Studencki?

Studencki Starter to książeczka rabatowa, którą wręczamy studentom pierwszego roku. Każda książeczka to pakiet gratisów i rabatów do wykorzystania w punktach, które zamieszczają w niej kupony rabatowe. W Starterach znajdują się wszelkie usługi z jakich korzystają studenci: od darmowego piwa, po rabaty na kursy nauki jazdy. Zadaniem przyszłego Accounta będzie kompleksowa obsługa projektu, zaczynając od porozumienia w sprawie dystrybucji książeczek na uczelniach, poprzez sprzedaż miejsc reklamowych, kontrola nad obrotem projektami graficznymi, aż do nadzoru nad prawidłową dystrybucją.